Language version:

Oświetlenie LED » Źródła światła » Żarówki samochodowe » Lampy LED DRL

Światła do jazdy dziennej - Lampy LED DRL

Kierowcy dużą wagę przywiązują do stanu dróg, jednakże równie ważnym czynnikiem wpływającym na bezpieczeństwo jazdy samochodem jest zastosowane w nim oświetlenie. Zbyt intensywne światła mogą razić kierowców jadących z naprzeciwka, a nawet doprowadzić do wypadku. Odpowiedni dobór świateł do jazdy dziennej jest tu kluczowy, jednocześnie jest sposobem na ekonomiczną jazdę. Dotychczas do jazdy dziennej używane były światła mijania. Najnowsze badania wykazały jednak, że o wiele lepszym rozwiązaniem są światła DRL (Daytime Running Lights), czyli specjalne światła do jazdy dziennej oparte na technologii ledowej. Podstawową ich zaletą jest to, że przy ich stosowaniu spada zużycie paliwa. Jednocześnie unikamy częstej wymiany świateł mijania, ponieważ zwiększa się ich żywotność podczas używania jedynie w porach nocnych.

Od 7 lutego 2011r. Unia Europejska wprowadziła normy ICE R48, które dopuszczają tylko produkcję samochodów z oświetleniem DRL. Przewiduje się, że zwiększy to bezpieczeństwo na drogach o 3-5%, gdyż światła DRL są bardzo przyjazne dla oczu i niwelują oślepienie jadących z naprzeciwka kierowców.

Asortyment firmy Lumenmax bogaty jest najświeższe rozwiązania technologii ledowej w dziedzinie świateł do jazdy dziennej. Małe gabaryty diod LED dostępnych wśród produktów Lumenmax umożliwiają łatwą instalację. Można wykonać ją samemu, jednakże eksperci zalecają montaż w autoryzowanych serwisach. Należy pamiętać, że dopuszczane są do użytku lampy jedynie w kolorze białym. Montaż powinien być na wysokości powyżej 25 cm, ale nie przekraczać 150 cm nad ziemią. Minimalny dystans między modułami powinien wynosić 60 cm.

Inwestując w światła do jazdy dziennej idziemy za najnowszymi trendami i pozwalamy sobie na ekonomię w ekskluzywnej odsłonie.mt_gallery:DRL

.


Oświetlenie LED

01-katalog-lumenmax.jpg
Katalog produktów
Products catalog
Katalog produktów
Product Catalogue
02-zarowki-led.jpg
Żarówki led
LED Bulbs
Żarówki LED Lumenmax
LED Lights Lumenmax
03-tasmy-led.jpg
Taśmy led
Flexible LED Strips
Taśmy LED
Flexible LED Strips
04-naswietlacze-led.jpg
Naświetlacze led
LED Floodlights
Naświetlacze LED
LED Floodlights

Nowości

Polityka Prywatności | Lumenmax Polska © 2013